Koncertní operní pěvkyně na volné noze.
housl.klíč - stříbrný.jpg
Iveta  Hejduková    sopranistka
...  Srdečně Vás vítám  ...
housl.klíč - stříbrný.jpg
Srdečně vás vítám na mých webových stránkách.
Možná se o mě chcete něco dozvědět a proto jsem tyto webovky stvořila.
Jmenuji se Iveta Hejduková a mou celoživotní láskou je zpěv. Vyrostla sem na deskách Karla Gotta a Marty Kubišové. Můj dědeček asi v mých deseti letech prohlásil památnou větu: ,,Ivi, z tebe jednou bude zpěvačka". Ale já sem se tak styděla zpívat před lidmi! Ale znáte to.. co se má stát se stane, byť se to zdá jakkoliv nemožné.
A co se to vlastně stalo..? Absolutní bum v mém životě byl jeden víkendový seminář - Zlatá mysl, který byl zaměřený na sílu myšlenky a nastartování důvěry v sebe sama. Završení toho byla chůze po rozžhaveném uhlí.. což jsem mimochodem absolvovala bez ztráty kytičky.
Pár týdnů po tomto prožitku, v té době už jsme se s manželem těšili z našeho prvního syna, jsem si dodala odvahy.. nastoupila sem do sboru Libereckého divadla. Bez jakýchkoli znalostí not a opery vůbec.. vyučená prodavačka. S tím bylo pochopitelně spjaté intenzivní studium operní techniky a herectví.. V divadle jsem strávila sedm krásných let.
Po narození druhého syna už jsem se na prkna nevrátila. Má cesta vedla do ZUŠ v Liberci, k profesorce Svatavě Hubálkové.. ta mě přivedla ke koncertnímu vystupování.
Později jsem se seznámila se svým životním učitelem, kterým byl tenorista Jiří Ceé - sólista Národního divadla v Praze a dlouholetý sólista Liberecké opery. Byl mým hudebním průvodcem a přítelem až do konce svých dnů. Nikdy na něj nezapomenu, jsem mu za hodně vděčná.. jemu, a Borisi Jonešovi - svého času dirigentovi Liberecké a Ústecké opery, který se mnou nastudoval většinu koncertního repertoáru.
V roce 2010 jsem také zkusila štěstí v televizní soutěži - Talenmánie, kde jsem se prozpívala až do semifinále.

V současné době pořádám koncerty pro veřejnost i uzavřené skupiny, spolupracuji s chrámovými sbory a orchestry.
Zpěv ke mě patří už od dětství, je to má radost, vášeň ale i každodenní práce, která mě neustále naplňuje štěstím.
Pokud vás opera okouzluje stejně tak jako mě, budu se těšit, že se setkáme na některém z mých koncertů.. Jste srdečně zváni!

Iveta Hejduková
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one