Koncertní operní pěvkyně na volné noze.
housl.klíč - stříbrný.jpg
Iveta  Hejduková    sopranistka
...  Srdečně Vás vítám  ...

Pár slov o mě

Srdečně Vás vítám na mých webových stránkách.
Možná se o mě chcete  něco dozvědět a proto jsem tyto webovky stvořila. 
Jmenuji se Iveta Hejduková a mou celoživotní láskou je zpěv. Vyrostla jsem na deskách Karla Gotta a Marty Kubišové. Můj dědeček asi v mých deseti letech prohlásil památnou větu: ,,Ivi, z tebe jednou bude zpěvačka". Ale já jsem se tak styděla zpívat před lidmi!  Ale znáte to.. co se má stát se stane, byť se to zdá jakkoliv nemožné.
A co se to vlastně stalo..? Zlom v mém životě přinesl jeden víkendový seminář, zaměřený na podporu sebevědomí. Završením tohoto zážitku, byla chůze po rozžhaveném uhlí.. což jsem mimochodem absolvovala bez ztráty kytičky...
Pár týdnů po tomto prožitku, v té době už jsme se s manželem těšili z našeho prvního syna, jsem si dodala odvahy a namířila jsem si to rovnou na vrátnici Libereckého divadla.Tam shodou okolností zrovinka procházela operní diva Ivana Koupilová, která se mě na místě ujala a stala se tehdy mou první učitelkou zpěvu. Do půl roku mě připravila na konkurz do operního sboru, kam jsem byla zázrakem přijata. Bez znalostí not a opery vůbec.. vyučená prodavačka. S tím bylo pochopitelně spjato intenzivní  studium operní techniky, herectví, hudební nauky a tak dále.. V divadle jsem strávila sedm krásných let. 
Po narození druhého syna jsem se již na prkna nevrátila. Má cesta vedla do ZUŠ v Liberci, k profesorce Svatavě Hubálkové. Ta mě postupně přivedla ke koncertnímu vystupování. 
Později jsem se seznámila se svým životním učitelem, kterým byl tenorista Jiří Ceé - sólista Národního Divadla v Praze a dlouholetý sólista Liberecké opery. Byl mým hudebním průvodcem a přítelem až do konce svých dnů... Nikdy na něj nezapomenu, jsem mu za hodně vděčná.. jemu, a Borisi Jonešovi - svého času dirigentovi Liberecké a Ústecké opery, který se mnou nastudoval většinu koncertního repertoáru.
V roce 2010 jsem také zkusila štěstí v televizní soutěži - Talenmánie, kde jsem se prozpívala až do semifinále. Také krásná zkušenost.

V současné době pořádám koncerty pro veřejnost i uzavřené skupiny, spolupracuji s chrámovými sbory a orchestry.
Nadále se ve zpěvu zdokonaluji, 
v současnosti u klavíristy Ahmada Jafara Hedara. Ohromě mě baví takové to nutkavé hledání a zvedání si vlastní laťky. 
Zpěv je jednoduše mou součástí, je to má radost, vášeň, ale i každodenní práce, která mě neustále naplňuje štěstím.
Pokud Vás opera okouzluje stejně tak jako mě, budu se těšit, že se na některém z mých koncertů setkáme... Jste srdečně zváni!

Iveta 
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one